RESORT PRO Hartmann Tresore AG

Blog

Bezpieczeństwo w hotelu

Jedną ze znaczących usług oferowanych gościom hotelowym jest możliwość deponowania wartościowych przedmiotów, dokumentów i pieniędzy w sejfach pokojowych i recepcyjnych. Niezawodne działanie systemu zabezpieczeń odgrywa niebagatelną rolę w pielęgnowaniu relacji klient-właściciel, gdyż poczucie bezpieczeństwa pierwszego z nich równa się zadowoleniu obu stron i niezakłóconemu prosperowaniu hotelu.

Obiekty hotelowe stosują szereg systemów zabezpieczeń nie tylko ze względu na chęć zapewnienia jak najlepszych warunków pobytu klientom, ale także z konieczności wzięcia odpowiedzialności za pozostawione przez gości przedmioty. Ryzyko ich utraty istnieje, gdy w chwili braku nadzoru nad wspomnianymi przedmiotami dostęp do pokoju hotelowego ma personel hotelowy lub osoby trzecie.

W przeważającej większości wypadków za pozostawione w obiekcie mienie gościa odpowiedzialność ponosi hotelarz, o czym mówi art. 846. § 1. Kodeksu Cywilnego. Zwolniony z niej może być jedynie wówczas, gdy „szkoda wynikła z właściwości rzeczy wniesionej lub wskutek siły wyższej albo że powstała wyłącznie z winy poszkodowanego lub osoby, która mu towarzyszyła, była u niego zatrudniona albo go odwiedzała”. Do tych okoliczności nie wlicza się jednak zdarzenie typu kradzież, włamanie czy celowe zniszczenie.

Zatem aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji, hotelarz powinien zdecydować się na zastosowanie szeregu działań mających na celu zagwarantowanie gościom maksymalnego bezpieczeństwa przechowywania wartościowych przedmiotów. Tym celom służy zakup wyposażenia w postaci sejfów oraz skrytek depozytowych. Niektórzy sądzić mogą, że tego typu asortyment to synonim zbytecznego luksusu, przejaw dążenia do zawyżania standardu hotelu i zwiększenia jego prestiżu. Jednak rezygnacja ze wspomnianego wyposażenia to krok dość ryzykowny, jeśli brać pod uwagę liczenie się z konsekwencjami za niedopilnowanie rzeczy pozostawionych przez gościa w hotelu.  Zaniedbanie tej kwestii w imię oszczędności skutkować może konsekwencjami prawnymi.

Aby ograniczyć odpowiedzialność hotelu związaną z przechowywaniem cennych przedmiotów należących do klienta, warto zdać się na wieloletnie doświadczenie lidera branży systemów zabezpieczeń. Firma Hartmann Tresore oferuje sprawdzone rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa gości hotelowych, a wśród nich: sejfy pokojowe i recepcyjne, skrytki depozytowe, sejfy wrzutowe oraz masywne sejfy do przechowywania szczególnie cennych depozytów. W sejfach z powodzeniem zdeponować można laptop, cyfrowe nośniki danych, dokumenty, karty kredytowe i pieniądze. Należy zaznaczyć, że jesteśmy w stanie zaoferować urządzenia z oprogramowaniem służącym do odczytu dokonywanych przez gościa operacji otwierania i zamykania drzwi. Stosowanie tego systemu pozwala, w przypadku sytuacji spornych, jednoznacznie stwierdzić, czy np. sejf był otwierany pod nieobecność gościa w hotelu. Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko nieuczciwości personelu.

Jeśli zaistnieje konieczność deponowania gotówki w skrytkach znajdujących się pod nadzorem pracownika recepcji utrudnieniem właściwego działania systemu może okazać się sam czynnik ludzki. Do wystąpienia trudności przyczynić się może zakłócenie w przepływie informacji podczas zmiany pracowniczej lub konieczność angażowania wielu osób w dbanie o bezpieczeństwo depozytu. Firma Hartmann Tresore proponuje wówczas rozwiązanie w postaci sejfu wrzutowego, który pozwala ograniczyć dostęp osób nieupoważnionych do deponowanych pieniędzy.

Na życzenie naszych Klientów instalujemy w hotelach również masywne sejfy ognioodporne do zabezpieczenia szczególnie cennych depozytów, ekskluzywne sejfy w zabudowie drewnianej oraz witryny ze szkłem pancernym.

Zapisz się!

Odbierz 10% rabatu na pierwsze zakupy!
Otrzymuj informacje o promocjach i najnowszych produktach.

Witamy!

Dziękujemy za dołączenie do grona
naszych subskrybentów.